Znaleziona kamerka w Gdyni

Wczoraj (26 czerwca 2015) w godzinach późnowieczornych przy okazji szukania mojej kamerki Paweł (któremu jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie) wypatrzył kamerkę jak na zdjęciu poniżej (moja niestety zaginęła). Kamerki nie ruszył (nie wyglądała jak moja), zrobił za to zdjęcie i podesłał. I teraz pytanie, w zasadzie lista pytań.
1) Czy ktoś z nas tę kamerkę wieszał, albo wie, kto mógł wieszać?
2) Czy komuś kojarzy sie taka nalepka? Konstrukcja jak konstrukcja, podwójny półwalec z pojemniczków po kliszy, lepiony na taśmę dwustronną (o ile dobrze rozpoznaję ten żółtawy kawałek pod kamerką) i zabezpieczony najprawdopodobniej matowym scotchem 3M, więc raczej nikogo kogo znam (bo te osoby raczej kleju używają) - o tyle nalepka, kierująca do strony Tarji Tryg, dość charakterystyczna, mi się coś niejasno kojarzy, że przy dyskusjach o umieszczani informacji na/w kamerkach ktoś coś podobnego linkował, równie dobrze może to być w ramach projektu Tarji, albo tylko kierująca do strony jako źródła informacji. Ponieważ nalepka jedynie anglojęzyczna i do anglojęzycznej strony prowadzi, możliwe że to nikt z polskich solarigrafistów nie wieszał.

(A tak na marginesie - czy ktoś z nas wieszał w okolicach Dworca Centralnego w Warszawie półwalec z pojemniczka po kliszy zamaskowany srebrną PoweTape? Wczoraj przypadkowo taki wypatrzyłem ;) Na razie wisi bezpiecznie, choć bije po oczach ;) )
 

Kamerka wisi w Gdyni, szczegółowej lokalizacji celowo nie zdradzam by ciekawskich nie przyciągnąć ;)

gmalan [2015-07-07, 08:09 ]
Spokojna głowa, wypatrzyłem obie z daleka. Jak się wie czego szukać to nie trzeba podchodzić ;)
Marek Jasiński [2015-07-06, 20:19 ]
Wiem, wiedziałem na co polujesz ;) Nie podchodź zbyt blisko żeby uwagi niepożądanej nie przyciągać ;) Ty pewnie swoją zejmiesz wcześniej (inaczej duch Ci zaniknie...), ja swoją chcę przetrzymać do grudnia.
gmalan [2015-07-06, 18:53 ]
Widziałem dziś i Twoją. Ja swoją specjalnie powiesiłem bliżej Emilii Plater, żeby zrobić fotkę ducha misia Ediego ;) Generalnie wygladają podobnie :) Trzymam kciuki za przetrwanie.
Marek Jasiński [2015-06-29, 11:05 ]
Ja mam nadzieję, że przetrwają _obie_ :) A na piwo i tak trzeba będzie się wybrać:)
gmalan [2015-06-29, 07:11 ]
Nie będę się przejmował Twoją opinią, bo jesteś kompletnie nieobiektywnym wariatem. Ale ok, załóżmy się, że puszka przetrwa pół roku :) (tu będę musiał zawierzyć Twojej uczciwości ;)).
Przegrany stawia piwo.
Marek Jasiński [2015-06-28, 22:43 ]
Bije, bije, powertape jednak świeci się mocniej niż otoczenie :) Lepiej zgaszona szarość maskuje. Jak by moja zniknęła, to będę wiedział u kogo szukać :)
gmalan [2015-06-28, 20:30 ]
hm, bije po oczach? no nie wiem, mnie się zdawało że całkiem dobrze ukryty. No zobaczymy za pół roku.
gmalan [2015-06-28, 20:29 ]
tak, to mój półwalec :) Wlepiony na barierce i patrzący na złote tarasy :)
Marek Jasiński [2015-06-27, 21:28 ]
No i szybko się wyjaśniło :) Kamerka ze zdjęcia to kamerka Tarji Trygg, którą przymocowała sama w zeszłym roku w grudniu, i po którą wybiera się za tydzień :) Mam nadzieję, że dowisi, skoro udało jej się przewisieć pół roku. Pozostaje jeszcze tylko pytanie o Złote Tarasy ;)