Wystawa solarigrafii w Katowicach.

Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa  mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy fotograficznej pt: „Fabryka Słońca”, który odbędzie  17 sierpnia 2011 o godzinie 17:00, w Centrum Kultury Katowice, galeria „Pusta”, Plac Sejmu śląskiego.

Prezentowane na  wystawie  fotografie są częścią realizowanego przez autorów w 2010  roku projektu pod nazwą „Jaworzno od świtu do zmierzchu”, którego założeniem była rejestracja drogi słońca wędrującego nad naszym miastem, za pomocą jednakowych aparatów otworkowych.  Wszystkie   prace powstały na Elektrowni Jaworzno III .  Zamontowane na terenie obu zakładów aparaty „patrzyły” w ten odmienny sposób, na miejsce naszej codziennej pracy. Wystawę będzie można oglądać do 30.09.20011.

Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa, czyli tandem fotograficzny „Kaszuby" -
 mieszkańcy    Jaworzna i wierni członkowie jaworznickiej Szkoły Widzenia, grupy amatorów
prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka przy tamtejszym MCKiSie. Obaj są również  członkami Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego i wielokrotnymi uczestnikami warsztatów fotograficznych w Broniszowie. Zawodowo niezwiązani z fotografią, poświęcają jej znaczną część swojego wolnego czasu. Brali udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i są współautorami albumu fotograficznego JAWORZNO – Miasto w fotografii Szkoły Widzenia. Ich zainteresowanie fotografią otworkową zaowocowało udziałem oraz współorganizacją Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Dla wspólnych działań i projektów tworzą tandem fotograficzny „Kaszuby”, którego nazwa narodziła się właśnie na broniszowskich warsztatach. Mają na swoim koncie dwa wspólne projekty. Poza fotografią łączy ich przyjaźń oraz zamiłowanie do polskich  zamków i warowni, które z pasją odwiedzają i fotografują.

Poniżej kilka zdjęć z wernisażu. Ich autorem jest Wojciech Piechocki.