4 Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej - OFFO 2011

Serdecznie zapraszamy na OFFO 2011 - czwartą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej organizowanego przez Grupę Trzymającą OFFO. Jest to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju. OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową (pinhole photography). Jej celem jest ukazanie możliwości, jakie daje ta technika i przybliżenie jej możliwie najszerszej publiczności.
W Festiwalu udział biorą uznani artyści uprawiający ten gatunek fotografii - członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, Artyści Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski, wykładowcy uczelni artystycznych, oraz artyści Międzynarodowej Federacji Fotografii Artystycznej F.I.A.P. Wystawom towarzyszą pokazy filmów otworkowych, multimediów, prelekcje, oraz wydawnictwo stanowiące po części katalog, ale też zbiór artykułów teoretyków i praktyków fotografii otworkowej.
Nieodłączną częścią Festiwalu jest również wystawa "OFFO Objazdowe" ("OFFO-On-The-Way"), podczas której każdy autor prezentuje tylko jedno zdjęcie. Ekspozycja ta pokazywana jest w różnych ośrodkach na terenie kraju również po zakończeniu Festiwalu.

Uroczyste otwarcie Festiwalu:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl
Rybnik ul. 1 Maja 91B - piątek 4 listopada 2011 r. o godz. 18:00
oraz
Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju www.mokjastrzebie.pl
Jastrzębie Zdrój al. Piłsudskiego 27 - sobota 5 listopada 2011 r. o godz. 18:00

Szczególnie zapraszamy na wystawy Tandemu Fotograficznego "Kaszuby" (Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa) do Raciborza 8 listopada 2011r. oraz do Chorzowa 28 listopada 2011 r.

Więcej informacji na www.offo4.dl.pl
Program (w formacie PDF) do pobrania tu i tu.