Worldwide Pinhole Potography Day 2012

Już wkrótce, 29 kwietnia 2012kolejny Światowy Dzień Fotografii Otworkowej. Więcej informacji na stronach WPPD. Zapraszamy do wzięcia udziału. Jednodniowe naświetlanie solarigraficzne stanowi spore wyzwanie (czułość papieru, wielkość otworka, no i przede wszystkim słoneczna pogoda), ale wcześniejsze doświadczenia pokazały, że śmiało można wykonać solarigrafię spełniającą wymogi Światowego Dnia Fotografii Otworkowej. Warto zacząć przygotowywać się już dziś :)

Marek Jasiński [2012-04-04, 14:45 ]
He he, plenerowe wieszanie kamer na Starówce... ;p Ja niestety poza swój ogródek się nie ruszę... (taki termin ten koniec kwietnia...)
rocker [2012-04-03, 16:49 ]
Teoretycznie mam wolne. Może by się udało spotkać jakąś grupką pasjonatów z Warszawy i okolic na plenerku gdzieś nad Wisłą albo starym mieście i razem porozwieszać kamerki, potem się wybrać na jakieś małe piwko, pogadać, powymieniać się radami a wieczorkiem zdjąć kamerki.
Marek Jasiński [2012-03-18, 21:45 ]
W zeszłym roku faktycznie było łatwiej, ale dwa lata temu Słońce dopisało - dało radę jednodniową solarkę (tyle że z dużym otworkiem) zrobić. Też bardzo lubię to wydarzenie, choć do galerii trafia sporo prac niezgodnych z regulaminem (zwłaszcza solarki pojawiają się tam czasem nawet półroczne). Mam nadzieje, że w tym roku też damy radę :)
Donatien [2012-03-16, 04:09 ]
No nareszcie bedzie mozna sie wykazac, ostatnio WWPD trwal tydzien co dawalo wieksze mozliwosci na wylapanie slonecznego dnia, ale to przeciez nie tylko solarki w ten dzien ida w teny:) polubilem ten dzien dwa lata temu kiedy to po raz pierwszy sprobowalem w nim swoich sil:) mam nadzieje ze i w tym roku pogoda dopisze na pewno wystawie kilka otworkow a co wyjdzie zobaczymy:)