Nowy artykuł w dziale HOWTO

Mateusz Sławiński dzieli się swoimi pomysłami na przyspieszenie produkcji ustandaryzowanych kamerek w kształcie półwalca. Zapraszamy do lektury. Artykuł znajduje się w dziale HOWTO.

Donatien [2012-06-21, 03:34 ]
Małe tubki Ci sie marzą?:)))dobry pomysł to jest, lepsze niż marnotrastwo:) a ten przezroczysty to nie jest głupi pomysł:)hehe no a tych dwóch dziedzin raczej nie przeskoczysz:)ale te, które ja kleiłem ostatnio trzymają sie bez zarzutu:) nieby twardnie w 24h ale przy dobrej słonecznej pogodzie szybciej, poza tym wydaje mi się, że po tym ustojstwie woda płynie jak po maśle, dla tego się nie rozpuszcza i jest na nią odporne:)grunt, żeby nie zmywało, a jeśli na bazie rozpuszczalnika to nie ma opcji, żeby woda zniszczyła:)
Marek Jasiński [2012-06-19, 21:46 ]
Jest też wersja przezroczysta :) Ale rzeczywiście, nie ma w tubkach. Wygląda że na bazie rozpuszczalnika jakiegoś (tego się trochę obawiam). Gdyby mieć więcej małych tubek, to by można ładować rano w tubkę i mieć w kieszeni na jeden dzień klejenia, a następnego dnia kolejna mała tubka... A to co piszą o powierzchniach, to z jednej strony musi być marketing, a z drugiej strony fizyki i chemii nie oszukasz ;)
Donatien [2012-06-19, 19:52 ]
;))) chyba znalazłem idealne lepiszcze;))) wysłałem dwie foty na maila solarigrafii;) STICKS LIKE SH*T;))) bo tak się zwie owo ustojstwo nie zawodzi tam gdzie inne dają ciała;) temperatury w jakich można montować kamerki w miarę extremalne:100" do -40"! Można mocować na mokro;))) wiąże w 24h, No i piszą, że nie trzeba specjalnie powierzchni przygotowywać ( dziwne bo pod spodem małym druczkiem jest notka, że jedna z nich powinna być czysta i odtłuszczona...), nudziło mi się w nocy w pracy i sobie pomyślałem, że przecież hotelowa Złota Rąsia ma swoje biuro w garażu podziemnym;))) dwie tuby pistoletowe znalazłem;) bez zastanowienia przecisnąłem do tubki po Hard As Nails! Problem w tym, ze podczas klejenia każdej z 7 kamerek miałem poważne problemy z wyciśnięciem tego białego ustojstwa z tuby... Końcówka twardnie i jest lipa...udało mi się jeszcze tylko rano światowidka zamontować na domowym dachu, i chyba 3/4 tubki pójdzie w kosz...trzeba będzie chyba wrócić do starych czasów biegania ze szprycą po mieście...i zaś wszystko będzie białym lepiszczem upierd.... Ale czego się nie robi dla Solarigrafii;))) Złoty Środek;) Łapie do wszystkiego;)))