Samochodziki

< Poprzednie Następne >


Autor: Maciej Zapiór
Opis:
Okolo 2 tygodnie. Puszka sie ruszala, ale samochodziki jako, ze na 1 dzien parkuja to ladnie wyszly.
Tagi: walec agfa
Odsłon: 1295
Data dodania: 2015-06-13 13:16:11
Marek Jasiński [2015-06-14, 18:13 ]
Tak, zdecydowanie. Pracująca, kurcząca się taśma jest przyczyną obrotu kamerki. Ponieważ taśma się przemieszcza względem kamerki, a to taśma, a nie pojemnik, jest nieruchomo przymocowana do podłoża, to właśnie powoduje obrót kamerki. Długo nie mogłem do tego dojść, większość moich solarek miała poruszenie wyglądające jak obrót, w końcu jakoś przypadkowo trafiłem na kamerkę, która była wlepiona do balustrady (więc balustrada nie mogła się obrócić), a mimo to była poruszona. Zdejmując kamerkę zauważyłem, że końcówka taśmy maskującej było przesynięta o jakieś 5mm względem pierwotnego położenia (widać było po śladzie kleju), i dopiero wtedy mnie oświeciło. Od tamtej pory pilnuję, żeby zminimalizować ruch taśmy wględem kamerki. Najprostszy to wysezonowanie kamerki (dać taśmie spokojnie się obkurczyć, dlatego najlepiej sprawdzają się te z odzysku ;) ), ważne jest, by przy owijaniu kamerki taśmą nie naciągać jej, bo wtedy będzie się jeszcze silniej kurczyła, nawijać przeciwbieżnie taśmę (by kurczenie niwelowało się wzajemnie), przypalać końcówkę taśmy (choć nie wiem, czy to skutkuje, bo w sumie sprawia tylko, że klej lepiej przylego, a nie zespala warstw taśmy), czy wreszcie używać odpowiednich taśm - ale o tym więcej skrobnę w http://solarigrafia.pl/forum/1/93/post.html
gmalan [2015-06-14, 10:44 ]
Marku, z Twoich doświadczeń wynika, że taśma pracuje na tyle mocno, że klejenie do niej będzie powodowało istotne przesunięcie?
Trochę bryndza, bo wszystkie moje puszki są owinięte szczelnie taśmą.
Marek Jasiński [2015-06-14, 01:39 ]
Samochody fantastyczne. Co do obrotu. Napisz dokładnie (ze szczegółami), z czego robiona kamera, jak maskowana, i do czego tak naprawdę lepił się silikon na kamerze. Bo stawiam, że puszkę (lub cokolwiek to było innego) owinąłeś taśmą izolacyjną, a silikon lepił się do taśmy, a nie bezpośrednio do metalu (czy inszego tworzywa z którego był wykonany walec z którego robiłeś kamerę). Zgadłem?
Maciej Zapiór [2015-06-13, 22:28 ]
Na znaku wisiala. Na silikon mocowana.
gmalan [2015-06-13, 14:13 ]
faktycznie, nie zauważyłem. Ciekawe. Może znak jest źle osadzony i poprzez drgania obraca się powolutku? Na słupku czy na samym znaku?
Maciej Zapiór [2015-06-13, 14:01 ]
Na znaku, ale wlasnie nie wiem co sie dzieje. Kamerka jak gdyby jednostajnie sie przekreca. Co mozna wydedukowac po sciezkach Slonca.
Podobny efekt tu: http://solarigrafia.pl/imgs/4824/podglad.ht ml
gmalan [2015-06-13, 13:31 ]
na znaku drogowym? dlatego się ruszała? Fajne te samochody, może powtórzysz montując w jakiś stabilniejszy sposób?